Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Jak vybrat správný řetěz na motorovou pilu
25.01.2017

Jak vybrat správný řetěz na motorovou pilu

Jak vybrat správný řetěz na motorovou pilu? Pilový řetěz nejprve demontujte z motorové pily. K určení správného řetězu pro vaši motorovou pilu nám budou stačit pouze tři rozměry. K přesnějšímu měření doporučujeme použít posuvné měřítko.

 

 

1.) Vzdálenost jednotlivých zubů (rozteč)

 

Vzdálenost mezi jednotlivými zuby jsou pouze dva 19mm a 16,5mm. Častěji se však můžete setkat s označením v palcích 3,8“ a .325“ Rozteč musí být shodná pro všechny prvky řezacího ústrojí (pilový řetěz, vodící lišta a řetězka).

 

 

Řetěz na motorovou pilu OREGON

 

 

2.) Šíře drážky vodící lišty

 

Pro přesnější měření je lepší měřit tloušťku vodicího zubu viz. fotografie, drážka v liště může být provozem pily širší! Tloušťka zubů: 1,1mm, 1,3mm, 1,5mm nebo 1,6mm.

 

 

Řetěz na pilu OREGON

 

 

3.) Počet vodicích zubů

 

Nepočítejte řezací zuby, ale zuby vodicí (ty které jsou v drážce lišty)! U rozteči vodicích zubů 19mm (3,8“) je nejčastější počet článků: 44, 45, 47, 50, 52, 56, 57, 58, 68… U rozteči vodicích zubů 16,5mm (.325“) je nejčastější počet článků: 56, 64, 66, 72… Občas se můžeme setkat s anglickým označením DL (Drive Links).

 

 

Řetěz na pilu Husqvarna

 

 

 

Nyní máte vybraný například správný řetěz na pilu Husqvarna!

 

 

V našem sortimentu řetězy na pilu naleznete pouze nejkvalitnější a časem prověřenou značku OREGON, která se řadí mezi nejlepší výrobce pilových řetězů na světě. Nabízíme: pilové řetězy OREGON, pilové řetězy Stihl, pilové řetězy Husqvarna a mnoho dalších.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz