Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Náhradní díly Husqvarna 55 a parametry
15.11.2016

Náhradní díly Husqvarna 55 a parametry

Motorová pila Husqvarna 55 se řadí mezi takzvané „Farmářské pily“ je především určená pro lehčí těžbu slabší kulatiny nebo odvětvování. Mezi výhody rozhodně patří kovové kartery (slitina Mg), odstředivé předčištění vzduchového filtru, konstrukce vycházející z profesionálních modelů Husqvarna 254 XP a Husqvarna 257. Mezi další výhodu patří dostupné a laciné náhradní díly Husqvarna 55. Pily často kupují profesionální dřevorubci, kteří pilu využívají ve slabších porostech. Jedinou nevýhodou může být její technologické zastarání.

 

 

-          Délka lišty: 33 - 50 cm

-          Maximální výkon: 2,5 kW / 3,4 hp

-          Objem palivové nádrže: 0,6 l

-          Objem olejové nádrže: 0,3 l

-          Hmotnost: 5,2 kg

 

 

Poměrně často se stává, že pracovník opomene přidat kvalitní dvoutaktní motorový olej doporučený výrobcem do benzínu a problém je na světě. Při demontáži zjistí, že píst Husqvarna 55 je zcela zapečený takzvaně kousnutý ve válci. V této situaci jsme tu my, abychom vám pomohli s výběrem toho správného kompletu na vaši motorovou pilu: Píst a válec Husqvarna 55 (válec je opatřen vnitřní povrchovou úpravou v chromu). Píst Husqvarna 55 je opatřen jedním kroužkem. V celé sadě je poté veškerý nezbytný materiál pro kompletní výměnu.

 

 

Kompletní válec na Husqvarna 55

 

 

Další velice problematickou částí motoru v případě špatné směsi oleje a benzínu je kliková hřídel Husqvarna 55, která se většinou přidře na horním válečkovém ojničním ložisku popřípadě na spodních ložiskách klikové hřídele. Tuto kompletní klikovou hřídel na Husqvarnu 55 pořídíte v sekci motorové pily Husqvarna , jedná se o kompletní kliková hřídel Husqvarna 55 včetně ojničního ložiska.

 

 

Kompletní kliková hřídel na Husqvarna 55

 

 

Snad každý se již setkal s poškozeným krytem spojky, příčinou většinou bývá nepatřičně vysoké dotažení matic nebo ne vlastním zaviněním pád stromu přímo na vaši motorovou pilu. Kryt spojky Husqvarna 55 naleznete v naší nabídce včetně pásu brzdy a páky brzdy.

 

 

Kompletní kryt brzdy Husqvarna 55

 

 

Kompletní sortiment náhradní díly Husqvarna 55 naleznete v sekci Husqvarna 50 51 55.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz