Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Správné napnutí řetězu motorové pily
09.01.2017

Správné napnutí řetězu motorové pily

Řetěz na pilu napínejte vždy ve vychladlém stavu! Vlivem smykového tření dochází mezi řetězem a lištou k vysokým teplotám, které jsou z části mazány a chlazeny olejem. V případě napínání řetězu v horkém stavu (větší roztažnost) způsobí, že po vychladnutí bude pilový řetěz příliš utažen! Doporučujeme veškerou manipulaci s řetězem provádět v ochranných rukavicích, předejdete tak v případě sklouznutí ruky k bolestivému zranění, říznutí o pilový řetěz.

 

 

1. Povolte matice krytu brzdy – směrem doleva

 

 

Motorová pila Husqvarna 162SG

 

 

2. Najděte napínací šroub, většinou se nachází z čela pily viz. obrázek, popřípadě v krytu brzdy u upevňovacích šroubů.

 

 

Motorová pila Husqvarna 162SG

 

 

3. Při nadzvednuté špičce lišty (můžete opřít motorovou pilu viz. obrázek o dřevěný podklad, popřípadě přizvednout rukou v rukavicích) a napněte řetěz tak, aby nebyl prověšený.

 

 

Motorová pila Husqvarna 162SG

 

 

4. Začněte s dotahováním matic krytu brzdy, nejdříve dotáhněte rukou zadní matici (číslo 1.) a poté druhou matici (číslo 2.). Poté dotáhněte s citem patřičným klíčem stejným postupem.

 

 

5. Proveďte kontrolu napnutí tím, že řetěz párkrát protočíte dokola a poté ho uchopíte uprostřed spodní části lišty a pokusíte se ho natáhnout a následně ho pustit. Pokud se řetěz vrátí zpět, do drážky lišty je pilový řetěz správně napnut.

 

 

 

Po 30 minutách práce s motorovou pilou je zapotřebí překontrolovat napnutí pilového řetězu. Pokud je, řetěz volný opakujte postup výše uvedený. Přísně dodržujte návod k obsluze pily! Zásadně doporučujeme veškerou manipulaci s pilovým ústrojí pily provádět v ochranných rukavicích!

 

 

Lišty na motorové pily STIHL naleznete zde.

 

Řetězy na motorové pily STIHL naleznete zde.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz