S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

KONTAKTY

LV-díly.cz
Třebotovice 2441
370 06 české Budějovice
tel: +420 731 350 351
info@lv-dily.cz

W-ODKAZY

arr3Výměna odkazů Spřátelené WEBY - Výměna W-odkazů Vše pro vaší dílnu - DILNOŠ.cz ...

09. 01. 2017

Správné napnutí řetězu motorové pily

Řetěz na pilu napínejte vždy ve vychladlém stavu! Vlivem smykového tření dochází mezi řetězem a lištou k vysokým teplotám, které jsou z části mazány a chlazeny olejem. V případě napínání řetězu v horkém stavu (větší roztažnost) způsobí, že po vychladnutí bude pilový řetěz příliš utažen! Doporučujeme veškerou manipulaci s řetězem provádět v ochranných rukavicích, předejdete tak v případě sklouznutí ruky k bolestivému zranění, říznutí o pilový řetěz.

 

 

1. Povolte matice krytu brzdy – směrem doleva

 

 

Motorová pila Husqvarna 162SG

 

 

2. Najděte napínací šroub, většinou se nachází z čela pily viz. obrázek, popřípadě v krytu brzdy u upevňovacích šroubů.

 

 

Motorová pila Husqvarna 162SG

 

 

3. Při nadzvednuté špičce lišty (můžete opřít motorovou pilu viz. obrázek o dřevěný podklad, popřípadě přizvednout rukou v rukavicích) a napněte řetěz tak, aby nebyl prověšený.

 

 

Motorová pila Husqvarna 162SG

 

 

4. Začněte s dotahováním matic krytu brzdy, nejdříve dotáhněte rukou zadní matici (číslo 1.) a poté druhou matici (číslo 2.). Poté dotáhněte s citem patřičným klíčem stejným postupem.

 

 

5. Proveďte kontrolu napnutí tím, že řetěz párkrát protočíte dokola a poté ho uchopíte uprostřed spodní části lišty a pokusíte se ho natáhnout a následně ho pustit. Pokud se řetěz vrátí zpět, do drážky lišty je pilový řetěz správně napnut.

 

 

 

Po 30 minutách práce s motorovou pilou je zapotřebí překontrolovat napnutí pilového řetězu. Pokud je, řetěz volný opakujte postup výše uvedený. Přísně dodržujte návod k obsluze pily! Zásadně doporučujeme veškerou manipulaci s pilovým ústrojí pily provádět v ochranných rukavicích!

 

 

Lišty na motorové pily STIHL naleznete zde.

 

Řetězy na motorové pily STIHL naleznete zde.