Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Základní údržba motorové pily část 1.
26.01.2017

Základní údržba motorové pily část 1.

Základní údržbu si ukážeme na Husqvarna 162SG. Z nářadí budeme potřebovat klíč na svíčku, klíč na matky krytu brzdy, šroubovák a maznici (většinou jsou tyto tři klíče součástí nové pily), pro čištění využijeme, technický benzín, štětec a hadry. Doporučujeme při manipulaci s řezacím ústrojím používat ochranné rukavice!

 

 

Motorová pila Husqvarna 162SG

 

 

Na obrázku níže můžeme vidět otevřenou nádržku na olej č.1., která slouží k mazání a chlazení vodící lišty motorové pily a nádržku na mix benzínu s olejem č.2. Obě nádržky udržujte v čistotě, i když jsou vybaveny vlastním filtrem, předejdete tak časté výměně filtrů. Olej na řetěz používejte pouze biologicky odbouratelný a určený přímo pro mazání řetězů, zásadně nepoužívejte vyjeté motorové oleje nebo dokonce stolní oleje! Benzín používejte Natural 95 v určeném poměru s olejem přímo určeným výrobcem pro dvoutaktní motory (poměr směsi je většinou uveden v příručce motorové pily) většinou se jedná o poměr 1:40 (při záběhu pily, 2-3 nádrže) a poté 1:50.

 

 

Motorová pila Husqvarna 162SG

 

 

Vzduchový filtr motorové pily jak vidíte na obrázku, musí být vždy čistý (průchozí). Jeho znečistění charakterizuje vysokou spotřebu a nepravidelný chod. Kontrolu doporučujeme po každém delším řezání. Čištění provádíme dle typu filtru, vyklepáním, ometením, profouknutím popřípadě vyčištěním pod tekoucí teplou vodou s jarem (nikdy nedávejte vlhký filtr zpět do pily, nechte ho řádně uschnout).

 

 

Vzduchový filtr Husqvarna 162 čištění

 

 

Zapalovací svíčka je další důležitý člen, bez kterého by motorová pila nefungovala. Správně fungující svíčku (správně seřízenou pilu) poznáme podle barvy izolátoru, která by měla být světle šedá až cihlová bez náznaku nečistoty nebo poškození. Doporučený interval výměny naleznete v příručce od řetězové pily.

 

 

Zapalovací svíčka pro motorové pily Husqvarna

 

 

 

Zapalovací svíčky a filtry pro motorové pily Husqvarna naleznete zde

 

Zapalovací svíčky a filtry pro motorové pily STIHL naleznete zde

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz