Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Základní údržba motorové pily část 2.
27.01.2017

Základní údržba motorové pily část 2.

Nyní přistoupíme k údržbě řezacího ústrojí motorové pily Husqvarna. Jak vidíte na obrázku níže, povolíme šrouby krytu řetězu proti směru hodinových ručiček a opatrně sundáme kryt.

 

 

Motorová pila Husqvarna 162 SG

 

 

Kryt brzdy Husqvarna vždy překontrolujeme, zda není poškozen (prasklí nebo nalomený). Zejména dbáme na kontrolu části č.1. pásu brzdy, který vykonává hlavní funkci brzdy (obepíná bubínek brzdy). Část brzdy č.2. – hlavní pružina brzdy, slouží k napínání a rozepínání pásu brzdy. I zde se zaměříme na případné praskliny či poškození pružiny. Jakékoliv poškození brzdy vede k nefunkčnosti celku a důrazně doporučujeme její opravu případnou výměnu.

 

 

Kompletní kryt brzdy Husqvarna, STIHL

 

 

Při sundání krytu brzdy můžeme na motorové pile vidět bubínek brzdy (řetězka) sloužící též jako rozběhová spojka. Zde překontrolujeme pružinu rozběhové spojky, zda není poškozena popřípadě prasklá (jakékoliv poškození pružiny spojky vede k nefunkčnosti přenosu točivého momentu na pilový řetěz – řetěz se netočí i když zvyšujeme otáčky na maximum). Dále povolíme napínák řetězu a opatrně sejmeme řetěz a následně lištu (lištu si označíme šipkou a při další montáži jí otočíme, tím se lišta bude opotřebovávat rovnoměrně, doporučujeme obracet lištu po každém broušení řetězu). Správné napnutí řetězu motorové pily naleznete zde.

 

 

Řezací ústrojí motorové pily Husqvarna, STIHL

 

 

Po úspěšném sundání řetězu a lišty motorové pily se nám naskytne pohled na mazací kanál řetězu č.2., který překontrolujeme, zda není ucpán pilinami nebo jinými nečistotami způsobenými při řezání dřeva. Tento mazací kanál je důležitý z hlediska mazání řetězu a lišty motorové pily. Mazací kanálek č.1. slouží k mazání ložiska řetězky (válečkové ložisko) k promazání budeme potřebovat maznici s tukem určeným přímo od výrobce motorové pily.

 

 

Mazací části motorové pily Husqvarna 162SG

 

 

Náhradní díly STIHL, jako je kompletní kryt spojky STIHL, spojka STIHL a řetězka STIHL naleznete zde

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz