Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Lišta na motorovou pilu
15.12.2016

Lišta na motorovou pilu

Motorová pila se skládá z velkého množství součástí, které zaručují její provoz. Pro kvalitní a bezpečnou práci je významný výkon motoru, správně napnutý ostrý řetěz a bezesporu správná délka vodící lišty řetězu. Laik by vám možná tvrdil, že čím delší lišta na motorovou pilu tím rychlejší a snazší rozřezání dřeva, ale není tomu tak. Velmi důležité je se řídit doporučením výrobce. Ten uvádí maximální délku vodící lišty vhodnou pro vaši motorovou pilu. Správné zvolení délky vodící lišty záleží na několika parametrech a my si v následujícím textu stručně probereme jednotlivé z nich.

Lišta na motorovou piluNa čem záleží volba délky lišty na motorovou pilu?

  • Výkon motoru motorové pily
  • Požadovaný průřez
  • Rozteč a šířka drážky záleží na řetězce motorové pily

 

Pokud již nemáte potřebné informace o délce vodící lišty, lze tuto délku změřit a odvodit z původní vodící lišty. Délka lišty se ovšem neměří jako celá délka lišty, ale jen její řezná část tedy ta část, která vyčnívá z motorové pily viz. náš článek Vodící lišta na motorové pily. Délka vodící lišty na motorové pily se obvykle udává v palcích a nejčastější délky bývají: 15“ (38cm), 16“ (40cm), 18“ (43cm), 19“ (45cm) a 20“ (50cm). Vodící lišty na motorové pily

Již při výběru motorové pily byste měli zvažovat právě délku lišty, pro hobby použití vám postačí kratší lišty, lépe se vám s nimi bude manipulovat a pila tak bude mít větší výkon. Náš eshop nabízí lišty na motorové pily Husqvarna, Stihl, Oregon a další. Z nabídky si jistě vybere každý uživatel motorové pily. Pokud potřebujete poradit s výběrem lišty na vaši motorovou pilu, neváhejte kontaktovat naše vyškolené pracovníky.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz