Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Lišta na motorovou pilu Husqvarna a její poškození
18.12.2017

Lišta na motorovou pilu Husqvarna a její poškození

Dnes se podíváme, jak vypadá špatně udržovaná lišta na motorovou pilu Husqvarna, kterou nám přinesl jeden z našich zákazníků. Již na první pohled bylo vidět špatné napnutí pilového řetězu, o kterém jsme pojednávali již v minulém článku. Celkově byla pila velice zanesena štěpkami a pilinami. Po sundání krytu spojky bylo hned patrné, že pila téměř nemaže skrze mazací kanálek, který byl extrémně zanesen pilinami. Po důkladném očištění jsme překontrolovali, zda čerpadlo dostatečně tlakuje olej na lištu a vyměnili jsme řetězku, pilový řetěz a lištu.

 

 

Lišta na motorovou pilu Husqvarna

 

Na této fotografii si povšimněte nerovnoměrného propadu na liště u prvního vodícího zubu. Tento jev se objevuje v případě nedostatečného mazání lišty a řetězu anebo příliš vysokého tlaku na lištu při řezání. Nemusí to býti jen nedostatečnou údržbou nebo poškozeným olejovým čerpadlem, ale i nesprávným seřízením olejového čerpadla k délce vodicí lišty.

 

 

Lišta na motorovou pilu

 

Zde vidíte znatelné přehřátí lišty (namodralé linky) způsobené vysokým tlakem při řezu a nedostatečným mazáním. Otřepy na liště opět naznačují špatnou distribuci oleje.

 

 

 

Veškeré tyto poškození mohou vést až v extrémních případech ke sklouznutí pilového řetězu z vodící lišty a k poranění obsluhy. Proto vždy doporučujeme po každém delším řezání provést očištění a překontrolování řezného ústrojí, abyste předešli případným problémům nebo poraněním.

 

Nové vodící lišty na Husqvarnu pro profi i hobby užití naleznete v našem e-shopu.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz