Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  1. Úvod
  2. Rady a Tipy
  3. Řetěz na motorovou pilu
18.12.2016

Řetěz na motorovou pilu

Řetězy na motorové pilySprávný typ a kvalitní naostření řetězu na motorovou pilu je hlavním předpokladem snadného řezání. Ostrý řetěz na motorovou pilu vám zaručí rychlou a bezpečnou práci a ušetří vám námahu. Pokud už není kvůli velkému opotřebení možné strojní nebo ruční broušení řetězu, které popisujeme zde je jediným řešením koupě řetězu nového. Hlavní parametry, podle kterých se musíte řídit při výběru nového řetězu, popíšeme ve třech bodech. Nejprve musíte řetěz z pily demontovat, abyste mohli pohodlně, nejlépe pomocí posuvného měřítka, naměřit potřebné rozměry.

 

 

Parametry pro výběr nového řetězu na motorovou pilu:

  • Vzdálenost jednotlivých zubů (rozteč) – vzdálenost mezi jednotlivými zuby jsou pouze dva 19mm a 16,5mm (označení v palcích 3,8“ a .325“), řídit se také můžete tím, že všechny součásti řezacího ústrojí musí mít stejnou rozteč (řetěz, vodící lišta a řetězka)
  • Šíře drážky vodící lišty – pro přesnější měření změřte šířku vodícího zubu, který nebývá provozem pozměněn. Tloušťka zubů bývá 1,1mm, 1,3mm, 1,5mm nebo 1,6mm.
  • Počet vodících zubů – vodící zuby jsou ty, které jsou umístěny v drážce vodící lišty (nepočítejte zuby řezací)Řetěz na motorovou pilu

Změřením a spočítáním těchto tří údajů získáte potřebné informace o řetězu a na našem e-shopu už se podle těchto rozměrů velice snadno zorientujete a výběr řetězu na motorovou pilu nebude problém. Pokud si i přesto nebudete vědět rady s výběrem, kontaktujte naše pracovníky a požádejte je o pomoc. V naší nabídce naleznete kvalitní řetězy Husqvarna, Stihl a Oregon.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz